Velká říjnová autobusová revoluce ? které linky (ne)pojedou na Prosek

Autobusové linky na Proseku

Severovýchod a jihovýchod Prahy nejvíce zasáhnou plánované změny autobusových linek, které připravil Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID). Jakých novinek se dočkáme od poloviny října na Proseku?

Dvě zrušené linky (136, 295), tři nové (152, 166, 182) a dvě stávající (177, 183) ? tak se dají shrnout změny v oblasti proseckého sídliště.

Nejzásadnější je, že Prosekem už nepojede linka 136, nově od metra Prosek zamíří přes Letňany do Čakovic.

Linku 295 bude mít kvůli přečíslování spojů nově číslo 166, trasa se nemění.

Autobus 152 bude nově jezdit i večer a o víkendech z Ďáblic přes Prosek a Vysočany na Českomoravskou.

Číslo 183 doplní autobus 182, který ale pojede jen ve špičkách pracovních dnů.

Prodloužená linka 201 umožní přímé spojení Střížkova s Bulovkou, Prahou 14 a Satalicemi.

Změny autobusových linek v Praze 9

Radnice Prahy 9: bez připomínek

?Změny plánované na 15. října 2016 vyřeší nejdůležitější kapacitní problémy, které ROPID dlouhodobě eviduje, a také splní hlavní požadavky jednotlivých městských částí. Jsem rád, že s naprostou většinou změn vyslovily jednotlivé pražské radnice souhlas a že se podařilo tyto úpravy připravit ve shodě s cestující veřejností,? uvedl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Je otázkou, kdo je tou zmiňovanou cestující veřejností, se kterou byly změny připraveny. Podle ROPIDu se jedná o připomínky cestujících.

Na rozdíl od nového vedení tramvajových linek nevypsal organizátor pražské dopravy žádnou anketu o autobusech.

Z webu ROPIDu je zřejmé, že devátá městská část projednala dokument Dopravní opatření v severní části Prahy 20. června 2016, a to bez připomínek.

Od poloviny října v Praze změní trasu celkem 23 linek ze 115, 8 jich bude nových, čtyři linky nahradí jiné spoje a stejný počet spojů čeká přečíslování.