Což tak se svlažit ve slané vodě? A nemusíte až k moři?


Je vedro. Teploty se šplhají k 35 stupňům ve stínu. Doma nemáte klima a tak nezbývá než vyrazit k vodě. Nemáte chuť, auto, dost peněz nebo spřízněnou osobu, která by s vámi jela třeba do Lhoty u Prahy? Tak zkusíte bazén.

Hledáte na webu, ale nechce se vám trávit čas mezi stovkami dalších lidí? Vím o jednom, do kterého lidi moc nechodí. Je to hloubětínský bazén v Praze 14.

Slaný bazén

Je to trochu renovovaný, ale pořád klasický socialistický bazén. To, co je tam jiného, je slaná voda. Popravdě nevím, že by něco podobného bylo v Praze i jinde. Ale to neznamená, že není. Tady jsou bazény hned dva, jeden pod střechou a druhý venkovní. Taky se slanou vodou.

Proč tam nechodí víc lidí, nevím. Je to ale fajn. V tom vnitřním jsem nejvíc potkala tak dvacítku plavců, a to opravdu těch, kteří přišli plavat a ne jen chytat sluníčko. Venku je to z logiky věci trochu horší; taky je tam víc dětí, takže se hůř plave, ale dá se to vydržet.

Kolik to stojí?

Vstupné je klasické, záleží na době, kterou tam strávíte. Ale hodinka v době letních prázdnin přijde na 110,- korun. Pokud si dobu prodloužíte na 90 minut, tak pak po vás chtějí 160,- korun za dospělého. Dá se koupit i víkendová, celodenní vstupenka, která vás vyjde na 200,- a ještě je v tom dítě do 6 let zdarma.

Vnitřní bazén je 25 metrů dlouhý a opravdu se tam dá kondičně plavat. Je tam i plivátko pro neplavce, tedy hlavně pro malé děti. Jak je velký ten venkovní na webu nepíšou, ale je výrazně menší. Plavat se tam dá ale skvěle.

Vodu, prosím, nepolykat!

Osobně se mi nejvíc líbí zmiňovaná slaná voda; není moc, ale každopádně se ji nedoporučuje při plavání polykat? A i když ji nepolykáte, tak ji fakt cítíte na rtech.

Měla by být mírně antiseptická a člověka z ní nepálí oči, jako v klasických přechlórovaných bazénech.
Má uvolňovat svaly a regenerovat i nervovou soustavu, což pomůže hlavně lidem s nějakým handicapem. Koncentrace je kolem 0,5 %, moře má tak do 3,5 %. Ale pořád je to tady tedy levnější, než u toho moře.

Spoluplavci ujdou

Pokud se odhodláte, tak asi trefíte na nějaké ruské spoluobčany a další cizince. Ale nejsou nějak výrazně hluční, takže to s nimi normálně jde. A na cizinky narazíte i v šatně. Hlavně tedy o víkendu. Ale poznáte to jen ve chvíli, kdy začnou telefonovat. Jsou ale opravdu všichni hodně milí.

Tak co? Nalákala jsem vás?Napište do komentářů své zkušenosti!

Autorka příspěvku: lup

Web: Bazén Hloubětín